naše produkty nakupujte zde
 

Přírodní kosmetika pro děti

ECOCERT – označení pravé certifikované biokosmetiky. Při její výrobě jsou použity suroviny z ekologických farem či sbírané volně v přírodě v čistých lokalitách. Nesmí obsahovat ropné produkty, synteticky vyrobená  barviva a vůně, produkty geneticky modifikovaných organismů, suroviny z těl mrtvých zvířat, silikony, mastek ani syntetické konzervanty. Kosmetika nesoucí tento certifikát není testovaná na zvířatech a není dezinfikovaná radioaktivním zářením.                   

Značka ECO Cosmetics zahrnuje zcela přírodní kosmetické produkty. Ve světě, kde se krása spojuje se zdravím, není místo pro konzervační látky, umělé vůně, barviva ani jiné nežádoucí příměsi (ve výrobcích ECO Cosmetics je 100% surovin přírodního původu). Základem jsou pečlivě vybrané přírodní suroviny a jejich originální kombinace, pravé rostlinné oleje a nefalšované přírodní vůně (ve složeních produktů lze objevit mj. kiwi, granátové jablko, grep, papáju, zelený čaj, mořské řasy a mořskou sůl, myrtu, aloe vera, rakytník, olivovník či vrbovou kůru). Produkty ECO Cosmetics nejsou testovány na zvířatech a při jejich výrobě nebyly použity žádné složky z mrtvých zvířat. Všechny výrobky jsou hypoalergenní. Výrobky ECO Cosmetics neobsahují chemické UV filtry a ani jiné chemické složky zatěžující pokožku a životní prostředí. Jsou použity čisté minerální UV filtry a rostlinné složky. Všechny výrobky ECO Cosmetics obsahují certifikát pro přírodní kosmetiku ECOCERT, většinou doplněným také certifikátem Vegan.

Certifikát Kontrolovaná přírodní kosmetika (BDIH) Tato značka zaručuje, že použité suroviny a výrobní postupy splňují normy stanovené BDIH (Německou obchodní a průmyslovou komorou) pro kontrolovanou přírodní kosmetiku:
Produkt je vyrobený z nejkvalitnějších surovin z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo z certifikovaného sběru ve volné přírodě. Sběr surovin probíhá šetrným způsobem. Produkt neobsahuje parafín, vazelínu, silikon ani jiné ropné produkty. Produkt také neobsahuje žádné syntetické konzervační látky, emulgátory, syntetická barviva či syntetickou parfemaci. Výrobky ani výchozí suroviny nejsou testovány na zvířatech, nepoužívají se také suroviny z mrtvých zvířat.

Německá značka BIOTURM nabízí produkty na bázi syrovátky. Ta v kombinaci s čistými přírodním oleji a výtažky z bylin optimálně pečuje o citlivou dětskou pokožku. Krém proti opruzeninám je také obohacen o vitamín E. Zinková mast obsahuje oxid zinku, který pokryje poškozená místa a má antibakteriální účinky, dále obsahuje čisté rostlinné oleje a včelí vosk, který vyhladí pokožku a syrovátka ji znormalizuje. Ke zklidnění dětské pokožky slouží měsíčková mast.

Samozřejmě výrobky BIOTURM neobsahují konzervační látky, vonné látky, barviva ani tekutý parafín.