naše produkty nakupujte zde
 

Aromatické soli - EPAM

 

V minulosti vůněmi úspěšně léčili mnohé nemoci v Indii, Tibetu, Číně, Babylonu, Egyptě. I v současnosti jsou metody aromaterapie oblíbené a často používané. Pro aromaterapii je možno místo éterických olejů používat tibetské aromatické soli. (Způsob použití: Vdechujeme aroma soli, 2-3 × v průběhu dne, nebo před spánkem 1-5 minut. Aromatickou sůl vybíráme podle účinků nebo vůně, která je nám nejbližší.)

 
Vyzkoušejte tip mistra tibetské medicíny: připravte si dvě nádoby s aromatickou solí. Jednu připravte ze studené vody, druhou z vody teplé, až horké. Pravou nohu ponořte do studené vody, levou nohu do teplé až horké (při zvýšené teplotě, při zvýšeném krevním tlaku, při rozrušení, při všech zánětlivých procesech). Anebo naopak pravou nohu ponořte do teplé až horké vody, levou nohu do studené vody. (při únavě , při prochlazení, sníženém krevním tlaku). Při artrózách a artritidách drobných kloubů (na nohou i rukou) jsou účinné teplé koupele v přesyceném roztoku aromatické soli - spíše v solné kaši: do nádoby nasypeme aromatickou sůl (nejlépe Klouby a páteř, nebo Cedr), tolik aby po zalití vodou vznikla v nádobě solná kaše. Tu po dobu 10 minut 2-3 × denně hněteme rukama. Solnou kaši můžeme použít několikrát, ale je nutné ji spotřebovat během 24 hodin. 
 
Celkové koupele: nejdříve se důkladně osprchujeme a poté celé tělo potřeme aromatickou solí. V napuštěné vaně necháme sůl působit 10-l5 min. Pro léčebné účely je vhodně provádět jednu koupel v trvání 15 - 20 minut - denně nebo obden. Celkem 20 koupelí. Po koupeli se již neomývejte, je lepší nechat tělo oschnout. 

Koupele nohou:  Při zvýšené teplotě, zvýšeném tlaku, nespavosti, nervové podrážděnosti a stresu doporučujeme jako spolehlivý uklidňující prostředek - koupele nohou s aromatickými léčebnými solemi. Do nádoby dáme 1-2 polévkové lžíce aromatické soli (podle zdravotních problémů, nebo si vyberte vůni, která je Vám nejbližší). Teplota vody má být příjemná, 34-39 °C. 
 
V parní sauně: Kůže se potírá aromatickou solí pro zvýšení pocení, očištění a zlepšení výživy kůže.  

Ve sprše: Osprchované tělo potřeme aromatickou solí, necháme působit 5-10 minut, poté se znovu osprchujeme. Je vhodné aromatickou sůl po těle roztírat. Tato metoda očišťuje a zlepšuje výživu kůže. Při lupence je vhodné použít mátovou nebo propolisovou aromatickou sůl.  

Inhalace a kloktání: Mnohé léčivé rostliny obsažené v aromatických solích mají silný antibakteriální a antivirový účinek, a proto se používají pro inhalace a kloktání, při chřipce, angíně, bronchitidě atd. (Inhalace: 1 čajová lžička aromatické soli na 50 ml vody; kloktání: 1 čajová lžička aromatické soli na 100 ml vody).