naše produkty nakupujte zde
 

Koloidní stříbro

Již ve starověku uschovávali vodu do stříbrných nádob, aby tak bránili rozmnožování bakterií. Jedno z tajemství úspěchu Alexandra Velikého a jeho tažení do Indie bylo, že on a jeho generálové pili vodu ze stříbrných nádob a pohárů. Což je ochránilo před řadou infekcí, které se přenášejí vodou.  Američtí osadníci dávali stříbrný dolar do mléka, aby zpomalili jeho proces zkažení. Australští kolonialisté zavěšovali stříbrné vidličky a lžíce do nádob s vodou, aby tak předcházeli její kontaminaci. Američtí vojáci během občanské války polykali celé stříbrné dolarové mince, aby od sebe odvrátili nemoci. Nádoby v kostelech pro svátosti oltářní bývaly stříbrné, protože bylo známo, že člověk nemůže dostat žádnou nemoc, když je nádoba vyrobena ze stříbra. V některých evropských zemích dávali do kotlíku stříbrné lžíce a vidličky, když vařili slávky. A naše babičky dávaly stříbrnou minci nebo stříbrnou lžičku do konví s mlékem, aby zbytečně rychle nezkyslo.
 
V roce 1914 publikoval hlavní lékařský časopis Lancet jeho fenomenální výsledky. Dr. Henry Crooks ukázal na koloidní stříbro jako na absolutně bezpečný prostředek, který je pro člověka netoxický, s vysokou schopností ničit bakterie. A později se ukázalo, že účinkuje také proti plísním, parazitům, protozoům a některým virům. Po staletí známe vlastnosti stříbra.
 
V lékařských časopisech hlavně v roce 1940 bylo možno vidět mnoho článků, které ukazovaly úspěchy při léčbě za použití koloidního stříbra. Během třicátých let bylo koloidní stříbro užíváno jak pro vnější, tak pro vnitřní aplikaci. Avšak cena stříbra byla vysoká a současně začala éra penicilinu a jiných antibiotik - a jejich cena byla relativně nízká, proto bylo koloidní stříbro na nějaký čas vytlačeno na okraj zájmu…
 
Podle článku v Science Digest od Jima Powella v roce 1978 bylo koloidní stříbro nazýváno "mocný bojovník s bakteriemi", a stříbro se tak stalo nově objeveným zázrak moderní medicíny. Antibiotika zničí asi půltuctu existujících druhů nemocných organismů, ale stříbro jich zničí asi 650. Odolné druhy se nemohou rozvíjet. Kromě toho stříbro je netoxické." Pionýr mezi vědci, který pracoval se stříbrem, Dr. Henry Margraf ze St. Louis, vyvodil na základě svých poznatků tento závěr: „ Stříbro je nejlepším bojovníkem s bakteriemi, které máme. Je považováno za jedno z nejuniverzálnějších antibiotických substancí, které známe.
 
Návrat stříbra do medicíny začal v sedmdesátých letech., kdy Dr. Carl Moyer, předseda chirurgické katedry Washingtonské univerzity, obdržel grant na vývoj lepší léčby popálenin.
Dr. Margraf pracoval jako šéf -biochemik s Dr. Moyerem a jinými chirurgy, aby našli antiseptikum, které je dosti silné a bezpečné i při použití na velkou plochu těla. Výsledkem jejich úsilí a mnoha dalších vědců bylo zjištění, že koloidní stříbro lze použít ve stovkách důležitých lékařských indikací.
 
Výzkumy současných vědců vysvětlily, proč tyto staleté zkušenosti nejsou jen babskou pověrou a stříbro popsané účinky skutečně má. „Brzdí totiž aktivitu enzymů, které se podílejí na dělení buněk a tím podstatně zpomaluje jejich množení,“ říká prof. MUDr. Vladimír Bencko, DrSc., přednosta Ústavu hygieny a epidemiologie 1. LF UK a VFN v Praze. „Díky tomu má antibakteriální, respektive bakteriostatické účinky.“ Tento zdánlivě prostý jev dokázala řada výrobců využít v praxi k řadě zajímavých objevů.

Stříbro nás zdobí po staletí, mnozí slyšeli o jeho kosmetických účincích, ne všichni však vědí o jeho potenci pro léčení a ozdravování organismu. Klasická homeopatie, celostní medicína a kineziologie pracuje se stříbrem jako s vzácným lékem pro vnitřní i zevní použití již dlouho, klasická medicína jej objevuje nyní.
 
Stříbro je svými účinky nejuniverzálnějším antibakteriálním prostředkem, který lidstvo zná. Koloidní (tedy na velmi malé částečky rozptýlené) stříbro může být užíváno vnitřně (orálně, je důležité nechat pod jazykem co nejdéle, alespoň 30–90 sekund před polknutím) nebo zevně, nastříkáním nezředěného roztoku přímo na postižená místa či potíráním pomocí namočeného vatového tampónu nebo nanesením gelu obsahující stříbro. Zevně lze stříbrem léčit akné, lokální plísňová onemocnění, opruzeniny, záněty dásní, pásový opar (společně s vnitřním užitím), vyrážky, popáleniny, odřeniny, řezné rány, záněty kůže, ekzémy, vaginální infekce; vnitřně pak pro posílení imunitního systému, při chřipce, nachlazeních, onemocnění způsobeném koky, žloutence, infekcích horních cest dýchacích, ušních či očních infekcích, infekcích močových, zánětech prostaty, artritidě, při alergiích a jako podpůrný prostředek např. při léčbě rakoviny, chronickém únavovém syndromu, lymské borrelióze.
 
K určení té správné dávky stříbra pro konkrétní osobu je vhodná konzultace např. s kineziologem či homeopatem, naslouchat vlastnímu tělu a rozumu. Většina lidí užívá 15 ml stříbra denně jako prevenci nebo jako udržovací dávku po překonání nemoci. Při počáteční fázi (3–5 dní) se zpravidla užívá 30 ml alespoň 3x denně. Děti mladší 12 let užívají většinou ½ obvyklé dávky. Zde uvedené dávky jsou pouze informativní. Potřebné množství přípravku ovlivňují váha, výška, vážnost choroby, metabolismus a další okolnosti ovlivňují potřebné množství dávky. Aby byl účinek stříbra co nejefektivnější, je třeba přijímat dostatek tekutin, tzn. alespoň 1,6 l denně. Účinky stříbra lze podpořit příjmem laktobacilů.
 
Pokud je koloidní stříbro užito jako antiseptikum, dávkujeme dospělým a dětem starším 12 let 30 ml orálně 3x denně. Mladší děti mohou užívat poloviční dávku. Koloidní stříbro je bez chuti, nezapáchající, nedráždí citlivé tkáně jako např. oči, a proto může být aplikováno sprejem jako první pomoc v případě popálenin, tržných ran, boláků, bodnutí hmyzem, atd. Na láhev je možné přišroubovat rozprašovač a používat pak sprej k lokálním ošetřením. Velmi vhodné je použití spreje při orální aplikaci. Množství tekutiny ve 40 střicích se rovná jedné polévkové lžíci roztoku (5 ml). Doporučujeme aplikovat několika střiky do úst, kde roztok podržíme pár sekund a až poté spolkneme, což má za následek rychlejší vstřebání účinných látek do systému a vyhnutí se podráždění střevní flóry.
 
Koloidní  stříbro atakuje jenom nepřátelské patogeny nebo tzv. bezkyslíkaté mikroorganizmy (anaerobní) a neubližuje přátelským bakteriím, které potřebují k životu kyslík (aerobní). Jak to rozpozná? Většina přátelských bakterií potřebuje k životu kyslík, zatímco nepřátelské jsou bezkyslíkaté. Stříbro neatakuje bakterie přímo, ale rozkládá jisté enzymy bezkyslíkatých bakterií, virů, plísní a bez těchto enzymů tyto mikroorganizmy nemohou dobře existovat.
Stříbro působí jako katalyzátor a tímto procesem není spotřebován. Výsledkem této činnosti je, že si bakterie nemůže rozvíjet vůči stříbru odolnost, jako je tomu u antibiotik.

Mnoho forem bakterií, plísní a virů potřebuje specifický enzym pro svůj metabolizmus. Stříbro funguje jako katalyzátor a efektivně enzymy vyřazuje z činnosti. Je toxické vůči všem specificky testovaným plísním, bakteriím, parazitům a mnohým virům. K primitivním formám života je stříbro toxické jako nejsilnější chemický dezinfekční prostředek. Není známa žádná nemoc, která by byla způsobena organizmem, jenž může žít v přítomnosti i nepatrného množství stříbra. Podle laboratorních testů dochází k destrukci bakterií, virů a plísní během několika minut od kontaktu se stříbrem. Koloidní stříbro je pouze forma stříbra, která může být používána bezpečně jako doplněk. Vstřebává se do tkáně dostatečně pomalou rychlostí, takže nedráždí tkáň, na rozdíl od dusičnanu stříbrného, který reaguje na lidskou tkáň velmi agresivně. Koloidní částečky se postupně rozptylují do celého těla prostřednictvím krve a dávají tak prodlouženou léčebnou aktivitu.
 
Můžeme očekávat, že popsaných vlastností stříbra bude využívat stále více výrobků. V lékárnách se velice úspěšně prodává přípravek proti klíšťatům Antisept. Obsahuje koncentrovaný roztok jódu, který je silným dezinfekčním prostředkem, a také koloidní stříbro. To zlepšuje průnik jódu do tkání a dokáže proniknout i do buněk.Pokud přípravek použijeme včas, zvyšuje stříbro jeho antiseptické účinky, a tím i pravděpodobnost, že předejdeme nákaze klíšťovou encefalitidou nebo i lymskou borreliozou.
 
Dva němečtí výrobci začali před několika roky nabízet prádlo, které není cítit, i když se potíme. První z nich vyvinul speciální ponožky a druhý košile. V obou případech výrobci vetkali do tkaniny tenké stříbrné vlákno. Nepříjemný tělesný zápach vyvolává aktivita bakterií, které rozkládají pot. Stříbro jejich množení brzdí a přispívá k tomu, že k rozkládání potu dochází v podstatně omezenější míře a člověk není tolik cítit. Před několika lety roky vzbudila pozornost novinka ve výzbroji britské armády. Bojové antibakteriální trenýrky. V oblastech, kde jsou vedra, měla zabránit opruzeninám, svědění v rozkroku a podobným problémům v okolí intimních orgánů.Využívala podobného principu jako zmíněné ponožky a košile. Drobné částečky stříbra byly vetkány do látky, kterou výrobce navíc impregnoval koloidním  stříbrem.
 
Na Slovensku na Zbojnické chatě ve Velké studené dolině využívají už řadu let tzv. dynamické filtry pro úpravu vody. Voda protéká přes stříbrnou mříž nebo trubky. Z nich se pak elektrolyticky uvolňují iontové částice stříbra, které se navážou na mikroorganismy a neutralizují je. Stříbrné příbory používají pacienti, kteří si v nemocnici léčí popáleniny. Koloidním stříbrem jsou napuštěné sportovní boty proti pocení i zápachu. A tak bychom mohli pokračovat ve výčtu příkladů, kdy stříbro pomáhá.
 
Účinků stříbra si všimli i někteří výrobci vnitřků ledniček, ale také dalších spotřebičů pro domácnost. Na trhu se již objevila pračka se zařízením, které do vody uvolňuje při praní elektrolytickou cestou drobné částice stříbra. Ty se pak navážou na textilie, ale hlavně na bakterie nebo další patogeny, a neutralizují je už zmíněným mechanismem. Příznivé efekty stříbra mohou vydržet i několik týdnů, což je výhodné pro lidi s citlivou pokožkou a ekzémy nebo případně pro alergiky, které určité bakterie nebo chemické látky někdy dráždí a zhoršují jejich stav. Tato technologie navíc umožňuje dosáhnout při praní o teplotě 30° až 40°C podobných efektů jako při praní v horké vodě. Navíc mírní také tělesný pach vznikající rozkládáním potu.

 
AKCE!Keramický nůž 7,5 cm (OC003) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 7,5 cm (OC003)

Balení:1 ks
Cena:89
AKCE!Keramický nůž 10 cm (OC004) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 10 cm (OC004)

Balení:1 ks
Cena:99
AKCE!Keramický nůž 13 cm (OC005) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 13 cm (OC005)

Balení:1 ks
Cena:109
AKCE!Keramický nůž 15 cm (OC006) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 15 cm (OC006)

Balení:1 ks
Cena:119
AKCE!Keramický nůž 18 cm (RC007) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 18 cm (RC007)

Balení:1 ks
Cena:139
AKCE!Keramický nůž 7,5 cm (AC003BL) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 7,5 cm (AC003BL)

Balení:1 ks
Cena:89
AKCE!Keramický nůž 15 cm (AC006BL) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 15 cm (AC006BL)

Balení:1 ks
Cena:119
AKCE!Keramický nůž 7,5 cm (OC003BL) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 7,5 cm (OC003BL)

Balení:1 ks
Cena:99
AKCE!Keramický nůž 10 cm (OC004BL) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 10 cm (OC004BL)

Balení:1 ks
Cena:109
AKCE!Keramický nůž 13 cm (OC005BL) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 13 cm (OC005BL)

Balení:1 ks
Cena:109
AKCE!Keramický nůž 15 cm (OC006BL) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 15 cm (OC006BL)

Balení:1 ks
Cena:129
AKCE!Keramický nůž 7,5 cm (AC003RED) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 7,5 cm (AC003RED)

Balení:1 ks
Cena:89
AKCE!Keramický nůž 15 cm (AC006RED) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 15 cm (AC006RED)

Balení:1 ks
Cena:119
AKCE!Keramický nůž 7,5 cm (OC003RED) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 7,5 cm (OC003RED)

Balení:1 ks
Cena:89
AKCE!Keramický nůž 10 cm (OC004RED) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 10 cm (OC004RED)

Balení:1 ks
Cena:99
AKCE!Keramický nůž 13 cm (OC005RED)) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 13 cm (OC005RED))

Balení:1 ks
Cena:109
AKCE!Keramický nůž 15 cm (OC006RED) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 15 cm (OC006RED)

Balení:1 ks
Cena:119
AKCE!Keramický nůž 10 cm (CK004RED) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 10 cm (CK004RED)

Balení:1 ks
Cena:99
AKCE!Keramický nůž 15 cm (CK006RED) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 15 cm (CK006RED)

Balení:1 ks
Cena:119
AKCE!Keramický nůž 15 cm (CK006BLUE) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 15 cm (CK006BLUE)

Balení:1 ks
Cena:119
AKCE!Keramický nůž 7,5 cm (NC003BLUE) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 7,5 cm (NC003BLUE)

Balení:1 ks
Cena:89
AKCE!Keramický nůž 10 cm (NC004BLUE) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 10 cm (NC004BLUE)

Balení:1 ks
Cena:99
AKCE!Keramický nůž 13 cm (NC005BLUE) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 13 cm (NC005BLUE)

Balení:1 ks
Cena:109
AKCE!Keramický nůž 15 cm (NC006BLUE) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 15 cm (NC006BLUE)

Balení:1 ks
Cena:119
AKCE!Keramický nůž 10 cm (ACB004) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 10 cm (ACB004)

Balení:1 ks
Cena:99
AKCE!Keramický nůž 15 cm (ACB006) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 15 cm (ACB006)

Balení:1 ks
Cena:119
AKCE!Keramický nůž 10 cm (ACB004OR) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 10 cm (ACB004OR)

Balení:1 ks
Cena:99
AKCE!Keramický nůž 15 cm (ACG006) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 15 cm (ACG006)

Balení:1 ks
Cena:119
AKCE!Keramický nůž 15 cm (OC006G) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 15 cm (OC006G)

Balení:1 ks
Cena:119
AKCE!Keramický nůž 15 cm (ACG006G) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 15 cm (ACG006G)

Balení:1 ks
Cena:119
AKCE!Keramický nůž 15 cm (ACR006PINK) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 15 cm (ACR006PINK)

Balení:1 ks
Cena:119
AKCE!Keramický nůž 15 cm (AC006PINK) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 15 cm (AC006PINK)

Balení:1 ks
Cena:119
AKCE!Keramický nůž 15 cm (ACG006VIO) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 15 cm (ACG006VIO)

Balení:1 ks
Cena:119
AKCE!Keramický nůž 10 cm (AC004BR) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 10 cm (AC004BR)

Balení:1 ks
Cena:109
AKCE!Keramický nůž 15 cm (AC006BR) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 15 cm (AC006BR)

Balení:1 ks
Cena:129
AKCE!Keramický nůž 10 cm (AC004BG) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 10 cm (AC004BG)

Balení:1 ks
Cena:109
AKCE!Keramický nůž 15 cm (AC006BG) - obrázek

AKCE!Keramický nůž 15 cm (AC006BG)

Balení:1 ks
Cena:129
AKCE!Sada keramických nožů se škrabkou - malá (OC002) - obrázek

AKCE!Sada keramických nožů se škrabkou - malá (OC002)

Balení:škrabka, nůž 7,5 cm
Cena:169
AKCE!Sada keramických nožů se škrabkou - velká (OC023) - obrázek

AKCE!Sada keramických nožů se škrabkou - velká (OC023)

Balení:škrabka, nůž 7,5 cm, nůž 15 cm
Cena:199
AKCE!Sada keramických nožů - černá (OC043) - obrázek

AKCE!Sada keramických nožů - černá (OC043)

Balení:10 cm, 13 cm, 15 cm
Cena:199
AKCE!Sada keramických nožů - červená (OC053) - obrázek

AKCE!Sada keramických nožů - červená (OC053)

Balení:10 cm, 13 cm, 15 cm
Cena:199
AKCE!Sada keramických nožů -  oranžová (OC053OR) - obrázek

AKCE!Sada keramických nožů - oranžová (OC053OR)

Balení:10 cm, 13 cm, 15 cm
Cena:199
AKCE!Sada keramických nožů - žlutá (OC043YE) - obrázek

AKCE!Sada keramických nožů - žlutá (OC043YE)

Balení:10 cm, 13 cm, 15 cm
Cena:199
Stojan na nože průhledný (CK003) - obrázek

Stojan na nože průhledný (CK003)

Balení:1 ks (na 3 nože)
Cena:169
Stojan na nože černý (CK003BL) - obrázek

Stojan na nože černý (CK003BL)

Balení:1 ks (na 3 nože)
Cena:169
Stojan na nože průhledný (CK003a) - obrázek

Stojan na nože průhledný (CK003a)

Balení:1 ks (na 3 nože)
Cena:169
Stojan na nože průhledný (CK004) - obrázek

Stojan na nože průhledný (CK004)

Balení:1 ks (na 4 nože)
Cena:179
Stojan na nože průhledný (CK003b) - obrázek

Stojan na nože průhledný (CK003b)

Balení:1 ks (na 3 nože a nůžky)
Cena:179