naše produkty nakupujte zde
 

Domácí lékárnička

Na různá poranění, řezné rány, popáleniny, odřeniny, vyrážky, bodnutí hmyzem, jizvy, strie a křečové žíly nemusíte mít ve Vaší lékárničce desítky preparátů. Mazání první pomoci Vám uleví při výše uvedených problémech.
 
Osvěžující a chladící gel Sněhurka je určen na unavená či bolavá místa nohou, rukou a jiných částí těla, rychle se vstřebává a nezanechává lepkavý pocit. Je ideálním pomocníkem při popáleninách, namožených svalech, bolestech hlavy, obtížích po bodnutí hmyzem, po neštovicích, při bolestech zad, krční páteře, zánětu středního ucha. Gel se osvědčil také k inhalaci a při masážích.
 
Pro dotvoření té pravé letní pohody je dobré zbavit se dotěrného hmyzu. 100% přírodní eterická směs Mückenschreck vhodná do aromalamp a odpařovačů Vám pomůže zbavit se hmyzu a komárů ve Vašem domově.
Ochranný přírodní prostředek proti komárům, hmyzu a klíšťatům Antimück je určen pro ošetření citlivé pokožku těla i obličeje. Je vyrobený jen z čistých olejů v bio kvalitě. Odpuzuje hmyz a ošetřuje postižená místa, má příjemnou vůni. Jojobový olej vyživuje a ošetřuje pokožku těla i obličeje. Nanáší se v tenké vrstvě na pokožku jako prevence na místa bez ochrany oděvu, nebo po kousnutí hmyzem na postižená místa. Všechny složky pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství.
 
Stříbrná mast a stříbrné pleťové mléko Bioturm pomáhají řešit zčervenání a podráždění pokožky, kožní problémy mladistvých a také působí blahodárně při neurodermitidě. Speciální čisté stříbro v kombinaci se zinkem mírní podráždění a zčervenání pokožky, uklidňuje namáhanou pokožku a čistí nečistou kůži. Čisté rostlinné oleje a další rostlinné extrakty poskytují pokožce hodnotné lipidy a hydrataci. Výsledkem dlouhodobého používání je zklidněná, jemná a sametově hladká pokožka.
 
Urea Lotion (10%) je určena pro extrémně suchou pokožku či její některé partie, drsnou či velmi citlivou pokožku. Je vhodná zvláště pro děti a staré lidi, kteří trpívají těmito problémy častěji než zbytek populace. Její použití je doporučováno jako doprovodná terapie např. při kožní léčbě neurodermitidy a lupénky. S úspěchy je používána i při rozmarech počasí vedoucích k nadměrnému vysychání pokožky (extrémní zima, extrémní horko).
 
Dubové kapky Dědka kořenáře byly mnohokrát použity při píchnutí hmyzem, po kousnutí klíštěte či jiného hmyzu, při oparech, hemeroidech (sedavá koupel), při zastydlé rýmě, viklání zubů, hlubších infekcích i zánětech středního ucha. Svými výtažky z dubu, řepíku, měsíčku, heřmánku, kostivalu, lopuchu, levandule, jitrocele, šalvěje, přesličky a zlatobýlu také podpůrně působí při kožních poraněních i otevřených ranách, tlumí bolesti zubů, pálení v krku, chrapot. Dají si aplikovat jako koncentrát i ve zředěné formě k potírání, vstřikování do dutin (nutné zředit!) a kloktání.
 
Na citlivou, suchou i ekzematickou pleť je vhodné pravidelně používat Dubovou mast Dědka kořenáře, která má zklidňující účinek (je třeba ale mazat velmi tenkou vrstvou, aby Vaše pokožka mohla volně dýchat). S touto mastí (samozřejmě i s adekvátní vnitřní očistou pomocí jiných podpůrných prostředků, např. ze sortimentu Dědka kořenáře) je možné odstranit nebo alespoň zmírnit i problematické a dlouhodobé atopické ekzémy. Stejně jako v případě aplikace jakýchkoliv jiných mastí je nezbytné předem provést test snášenlivosti - vetřít malé množství masti část postiženého místa a do druhého dne pozorovat výsledek. Je-li pokožka bez alergických či jiných reakcí, je možné mast použít na větší ploše.
 
Měsíčková mast Dědka kořenáře obsahující měsíček, heřmánek, řebříček, sléz a levanduli slouží k dlouhodobé ochraně a regeneraci pokožky. Brání nadměrnému odpařování vody, udržuje zdravý tonus pokožky a přispívá k její mladistvosti. Osvědčila se jako podpůrný prostředek při přírodní léčbě lupenky. Je také vhodná k ošetřování stárnoucí vrásčité pokožky, popř. k prevenci předčasné tvorby vrásek.
 
Měsíčkový olej Dědka kořenáře se vtírá do pokožky při všech potížích zánětlivého charakteru uvnitř těla. V lymfatickém systému působí na akceleraci imunity, aktivizuje v mízních uzlinách tvorbu protilátek a zrychluje pohyb lymfy působením na pružnost stěn lymfatických cévek. Má pomoci nejen při zánětech, ale pomáhá také vracet tělu zdravý a mladistvý pocit. Při potížích s hlavou a dutinami mažte lehce obličej a zvláště pak krk. Směr mazání v obličeji volte vždy od střední osy směrem k uchu a před i za uchem dolů, ve směru lymfatického toku. Při angíně a bolestech v krku přikládejte obklady na krk po dobu půl dne až tři dny.
 
Řepíková směs Dědka kořenáře se používá k regeneraci problematické pokožky, ať už při ekzémech, zánětech či atrofii kůže, ale je vhodný také na popáleniny od žehličky či sluníčka. Používá se o zevnímu omývání pokožky, a to ve zředěném stavu (asi 1:5-1:100). Byla s úspěchem použita i při regeneraci sliznic, k výplachu nosu, úst či pochvy, ale i ke kloktání při zánětech v krku či ke klystýru. Je možné také aplikovat při zastydlé rýmě a bolesti dutin k opakovaným proplachům nosu (rozdíl proti dubovým kapkám v tomto případě spočívá v menší razanci proti mikrobům a větším regeneračním účinku). Regeneračního účinku se dá využít i při vředové chorobě žaludku a dvanáctníku a zánětlivých chorobách slinivky a střev, kdy se pije nalačno a po lehoučkých rohlíkových jídlech po rozředění vodou jako čaj (velmi příjemné chuti), který má tendenci i ředit zácpy.
 
Tymiánová směs Dědka kořenáře posiluje vlastní imunitní systém, napomáhá urychlení hojivých procesů, zklidňuje podrážděné sliznice a ulehčuje průběh nemoci. Lze užívat preventivě i podpůrně při léčbě nachlazení, chřipky, viróz, infekcí, zánětů, horečky, při zvýšené fyzické zátěži, snížené imunitě a po konzultaci s lékařem také při celkových nebo onkologických onemocněních.
 
Šalvějová směs Dědka kořenáře posiluje vlastní imunitní systém, napomáhá látkové výměně a efektivnějšímu využití vitamínu C v organismu, působí protizánětlivě a mírně močopudně. Používá se v prevenci i v průběhu nachlazení a s ním souvisejících obtíží dýchacích cest, ledvin a močových cest nebo gynekologických obtíží. Preventivní užívání je vhodné zejména v období chřipek a viróz nebo při zvýšeném nebezpečí prochladnutí.
 
Ostropestřecová směs Dědka kořenáře zlepšuje činnost jater, jejich regeneraci a detoxikační schopnost. Povzbuzuje metabolismus, podporuje tvorbu, ředění a odtok žluči do dvanáctníku. Dlouhodobé užívání má příznivý vliv na alergie, ekzémy, vysokou hladinu cholesterolu, žlučníkové obtíže, stres a únavový syndrom. Vhodná při rekonvalescenci po nemocech, horečkách, užívání antibiotik, chemoterapii, radiačních nebo alkoholických intoxikacích. Zpomaluje degenerativní metabolické změny související s věkem.
 
Lipová směs Dědka kořenáře podporuje hojivé procesy a látkovou výměnu v průduškách a plících, zlepšuje tonus průdušek a napomáhá zlepšení průchodnosti dýchacích cest. Má mírný protizánětlivý a dezinfekční účinek. Při pásovém oparu, zánětech a uskřinutí nervů mírní nervovou citlivost, podporuje hojivé procesy v nervovém systému, napomáhá tlumení bolesti nervů a celkovému zklidnění. Podporuje pocení při celkových infekcích.
 
Diviznová směs Dědka kořenáře podporuje zvlhčování suchého kašle, ředění a odkašlávání hlenu a celkové čištění dýchacích cest. Působí protizánětlivě, zklidňuje podrážděné sliznice a napomáhá uvolnění zastydlé rýmy. Využívá se při dýchacích obtížích, nemocech z nachlazení, rýmě, chřipce, virózách, bronchitidě, úporném kašli, škrábání v krku, stařeckých infekcích a chlamýdiích. V prevenci k pročištění dýchacích cest (smog, prach, kuřácký kašel apod.).

Malinová směs Dědka kořenáře byla vyvinuta speciálně pro ženské pokolení, a to i pro nastávající a kojící maminky. Podporuje dobrou funkci ženských orgánů, působí pozitivně pro úpravu menstruace, při klimakteriu, neplodnosti, proti cystám a myomům, při výtocích a jiných ženských neduzích. Působí detoxikačně, močopudně, podtrhuje ženskost a přirozenou krásu. Zároveň díky přítomnému fenyklu posiluje odolnost proti virózám.

Chmelová směs Dědka kořenáře je opět určena především dámám a v mnohém skvěle doplňuje směs malinovou. Pije se především pro zlepšení trávení, činnosti jater, ledvin, nervového systému, čištění krve a vylučování metabolitů z těla ven, ale nejčastěji při ženských hormonálních poruchách, dále při bolestivé menstruci a při přechodových návalech a dalších obtížích provázejících toto období. Osvědčila se i při nadměrném cholesterolu a celulitidě, při potížích se štítnou žlázou a ženské neplodnosti, při akné, psychické nevyrovnanosti a nervovém neklidu.

Mátová směs Dědka kořenáře zlepšuje prokrvení a výživu srdečního svalu. Statistiky uvádějí, že oběhová selhání, mrtvice, infarkty, angíny pectoris, bušení srdce, trombózy, neschopnost popadnout do schodů dech, vysoký tep, vysoký tlak a vůbec poruchy krevního oběhu a zásobení jsou nejčastějšími příčinami úmrtí. Mátovou směs lze použít i při křečových žilách, rozšířených žilkách a kapilárách, při bércovém vředu, růži, pro úpravu vysokého i nízkého tlak, při motání hlavy a šumění v uchu, otocích nohou, nadměrném cholesterolu, při záchvatových nočních bolestech končetin, při hemeroidech, skleróze, trombóze atd. A opakuji při infarktech i mimo srdce, mozkových příhodách a zúžených cévách. Prostě při všem, co se točí kolem cév a oběhu.

Z velké rodiny výrobků Dědka kořenáře stojí za to také zmínit Pleťovou vodu světlíkovou, osvědčenou směs světlíku lékařského, levandule, měsíčku, řepíku, přesličky, máty a řebříčku, která pomáhá při únavě očí od nevhodných brýlí, špatného osvětlení, obrazovky, monitoru, zářivek, nadměrného slunění, oslnění atd. Tato pleťová voda se vstřebává skrz pokožku do lymfatického oběhu oka, kde umožňuje světlíku jeho hojivé působení. Používá se také jako doplněk při léčbě zeleného a šedého zákalu, vysokého nitroočního tlaku, odchlipování sítnice, zánětu spojivek, ječného zrna i dalších očních chorob.

EPAM je zkratka slov Emulze Propolisová Aktivizovaná Modifikace. Tento název je doplněn číselným označením, určujícím konkrétní modifikaci: 7, 8, 11, 12, 20, … Co si máme představit pod pojmem aktivizovaná? Původně jsou produkty EPAM připraveny stroze podle tibetských tradic, a poté prochází navíc energeticky nabitím. K tomuto procesu je využito energetické informace rostlin, energie minerálů, energetických obrazy a ikon. Přípravky EPAM mohou pomoci vyrovnat psychiku, posílit imunitu, zregenerovat vnitřní orgány, upravit jejich energetiku, to vše je ale pouze první krůček ke zdraví. Přípravky EPAM jsou synonymem aktivního přístupu ke svému zdraví, nečekejte proto zázračnou pilulku na cokoliv. Pokud trpíte chronickými záněty mandlí, kloubními obtížemi, nemocemi srdce a oběhového systému, klíšťovou encefalitidou či lymskou boreliózou, chronickými nemocemi respiračního aparátu, gynekologickými či urologickými obtížemi, cukrovkou, opakujícími se chřipkami či „jen“ častými nachlazeními a virózami a hodláte-li pokusit se o uzdravení či zlepšení svého stavu, nahlédněte do světa přírodní medicíny např. podle filozofie EPAM.