naše produkty nakupujte zde
 

Zelené potraviny

Chlorela

Sladkovodní řasa Chlorella vulgaris je jedinečný zdroj esenciálních aminokyselin, chlorofylu, řady minerálů a vitamínů, nenasycených kyselin, karotenoidů a nukleových kyselin. Je nejbohatším zdrojem chlorofylu, který má výrazné detoxikační vlastnosti. Pomáhá z organismu odstraňovat těžké kovy, chemické toxiny a další jedovaté látky. Regeneruje jaterní tkáň a pročišťuje krevní řečiště. Podporuje kožní metabolismus, hojení ran a vředů. Působí jako přírodní deodorant.

Významnou složkou Chlorely je růstový faktor CGF (chlorella growth factor) - komplex peptidů a nukleových kyselin. Růstový faktor CGF stimuluje růst a regeneraci tkání na buněčné úrovni, chrání buňky proti toxickým látkám. Nukleové kyseliny RNA a DNA jsou důležité pro uchování genetické informace. Zvyšují energii a vitalitu, pomáhají zpomalit stárnutí organismu. Podporují funkce reprodukčních orgánů.

Chlorela pomáhá odstranit chronickou zácpu a plynatost, podporuje tvorbu probitotických kultur, jako jsou lactobacillus a bifidobakterie. Čistí trávicí ústrojí a obnovuje zdravou střevní mikroflóru. Chlorela se účastní na tvorbě makrofágů a tím posiluje obranyschopnost organismu proti virovým onemocněním. Beta karoten má antioxidační účinek a pomáhá neutralizovat škodlivé účinky volných radikálů. 

Spirulina

 Sladkovodní řasa Spirulina je jeden z nejbohatších přírodních zdrojů živin. Spirulina působí jako silný antioxidant. Obsahuje významné množství beta karotenu, enzymy glutation a superoxid dismutaza, které pomáhají neutralizovat škodlivé účinky volných radikálů. Může být vydatným pomocníkem prevenci kardiovaskulárních onemocnění, artritidy, ztráty svalové výkonnosti, degenerativních onemocnění oka, mozku a nervové soustavy. Jako jeden z mála rostlinných zdrojů obsahuje vitamín B12, který je důležitý pro uvolňování energie a zdravou funkci nervů.  

Chlorofyl má detoxikační účinky a omezuje kazivost zubů. Spolu se železem, vitamínem B12 a kyselinou listovou výrazně podporují zdravou krvetvorbu. Chróm pomáhá efektivně využít glukózu a přispívá ke stabilizaci krevního cukru. Posiluje imunitní systém, působí jako regulátor při řadě tělesných funkcí (kyselina gama-linoleová). Spirulina podporuje kožní metabolismus, přispívá k potlačení jizev a pomáhá při žaludečních vředech. Obsahuje veškeré esenciální aminokyseliny, důležité minerální a stopové prvky, vitamíny a esenciální mastné kyseliny.