naše produkty nakupujte zde
 

Jednorázové biodegradabilní vložky a tampony

Mnoho žen používá jednorázové biodegradabilní vložky a tampony v kombinaci s ostatními prostředky dámské intimní hygieny šetrnými k přírodě.

Pro ženy, které chtějí menstruovat ekologicky a přesto používat jednorázové menstruační pomůcky, jsou ideálním řešením jednorázové biodegradabilní vložky a tampóny vyráběny z certifikované biobavlny, bez přídatných syntetických a chemických látek látek a parfemace. Vložky se vyrábějí také v různých variantách – s křidélky, slipové, ultratenké, silnější na noc, to vše v různých stupních absorpce.

V porovnání s běžnými menstruačními pomůckami mají jednorázové biodegradabilní vložky a tampony hned několik výhod:

  • jsou zdravější
    Bavlna, resp. biobavlna je totiž zdravější variantou než buničina v klasických vložkách a tamponech, která je často bělena nebezpečným chlórem. Jsou šetrnější nejen k přírodě, ale i k ženinu tělu. Přírodní materiály zejména ocení ženy trpící alergiemi, podrážděním nebo bolestí či svěděním kůže.
  • jsou ekologičtější
    Po použití jsou rozložitelné minimálně z 95%. Každá žena za svůj život použije asi deset až patnáct tisíc kusů vložek nebo tamponů. Používání biodegradabilních produktů je rozumným pojetím cyklu ženy, výrobku a přírody.
  • jsou praktičtější
    V porovnání např. s látkovými vložkami odpadá starost s péčí o použitou vložku či použitý tampón.

Pokud se rozhodnete pro produkty ORGANYC, můžete si být jisté 100% certifikovanou biobavlnou. Vložky všech tvarů a velikostí stejně jako tampony jsou vhodné pro ženy trpící opakovanými výtoky a svěděním a také pro ženy, které se chtějí vyhnout veškerému kontaktu syntetických materiálů s kůží, a zabránit tak podráždění pokožky.

Nedávné klinické studie, na kterých se podíleli gynekologové a jejich pacienti, ukázaly, že používání dámských hygienických potřeb z čisté biobavlny po dobu tří měsíců odstranilo problémy s podrážděním pokožky u více než 90% žen (Prof. G. Bonomo. Analýza používání hypoalergenních absorbentů a jejich vztahu k podráždění ženských pohlavních orgánů. Nemocnice Buon Consiglio di Napoli, Itálie.)

Více než šedesátiprocentní úspěšnost v průběhu prvního měsíce používání jasně ukazuje, že čistá biobavlna může odstranit zánětlivé potíže a zmírnit příznaky spojené s používáním tradičních hygienických vložek ze syntetických materiálů a celulózy u pacientek. Členové Italské gynekologické asociace nyní začali sponzorovat a předepisovat bavlněné produkty pacientům trpícím na alergie.